ALIEN PRAYER II /  alternativní queer párty

Naše agentura uspořádala již druhou párty, která pokračuje v duchu Sunday Alien Prayer. Tentokrát jsme ale místo neděle zařídili hlavní sobotní párty v pražském klubu SWIM. Koncept jsme trochu poupravili a rozhodli se pokračovat v duchu modlitby.

Po celou historii moderního lidstva byl noční život jedním z hlavních, jenž formoval komunity, politická hnutí, inspiroval módu a celou popkulturu. Queer undergroundové párty jsou jádrem nových myšlenek, tekutou inspirací a inkubátorem budoucnosti. Dále náš pražský noční život strádá na rysech typických pro queer aktivismus – obzvláště v dnešních politicky vyhrocených dnech, kdy jsou LGBTQIA+ menšiny „nenápadně“ eliminovány.

Právě v těchto dnech je potřeba si připomínat sílu společných večeří, večerní modlitby a rodinné atmosféry – avšak vše přizpůsobeno současným potřebám a redefinováno novou generací.
Právě v těchto dnech je potřeba si připomínat, že tu žijeme společně a měli bychom se navzájem podporovat a manifestovat svobodné vyjádření a diverzitu lidí.

Přes dvě stovky lidí téměř zaplnily klub. Byla to úžasná atmosféra od společné vegan večeře, přes výklad Tarotových karet od umělkyně Dariny Alster, happeningy a vystoupení tanečníků a Drag Queens až po DJ sety. Škála hudebních interpretů byla široká – experimentální hardcore intro připravili MARXSJU*X*GER*CYBER/, po nich lidé tančili na rytmické ambienty s politickým nádechem od ZEY, a následně africké beaty okořeněné voguem úžasné DJ WEE. Dále pak experimentálně zmixované top of pop music v podání Adama aka INK MIDGET. Celou párty zakončil spirituální techno rave set by TESTOSTERINA. Ta svou performance zpestřila i aromatickými vůněmi pomeranče, myrty a santalového dřeva, které se v průběhu jejího setu spouštěly na tančící těla návštěvníků.

New Aliens děkují všem zúčastněným hostům. Společně jsme vytvořili úžasnou friendly atmosféru a moc se těšíme na Alien Prayer III.

Autoři fotografií: Lena Luga / Maxim Stano / Jakub Ra / Viktor Šorma